« بازگشت به لیست اخبار | شنبه 9 تير 1397 در ساعت 13 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کانادا هم به جنگ تجاری علیه آمریکا پیوست


تهران-ایرنا-کانادا در اقدامی تلافی جویانه علیه جنگ تجاری واشنگتن، کالاهای وارداتی آمریکا به ارزش حدود 13 میلیارد دلاررا شامل تعرفه کرد.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری هیل،"کریستیا فریلند" وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد که اوتاوا از یکشنبه تعرفه تلافی جویانه بر برخی کالاهای وارداتی از آمریکا اعمال می کند.

این تعرفه ها در که در واکنش به اعمال تعرفه های سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم از سوی دولت دونالد ترامپرئیس جمهور آمریکا اعمال می گردد، شامل برخی محصولات صادراتی آمریکا به کانادا به ارزش 12.6 میلیارد دلار می شود.

فریلند با اعلام اینکه در هفته جاری 6 مرتبه با نماینده تجاری کاخ سفید گفت و گو کرده، اعمال تعرفه ها از سوی واشنگتن را "نامعقول و مضر" توصیف کرد.

ترامپ در فروردین ماه تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را به ترتیب 25 و 10 درصد اعلام کرد اما پس از آنکه با انتقاد شدید از سوی کشورهای طرف تجاری با آمریکا مواجه شد، کانادا و اتحادیه اروپا را از این تعرفه ها معاف کرد.

با این وجود سه ماه پس از اعلام اولیه تعرفه های جدید، کاخ سفید اعلام کرد که کانادا و اتحادیه اروپا مجدداً مشمول این تعرفه ها می شوند؛ اقدامی که موجی از اقدامات تلافی جویانه از سوی کشورهای هدف را به دنبال داشت.

وزیر خارجه کانادا اعمال این تعرفه علیه کشورش را سیاسی حمایت گرایانه و مغایر با قوانین سازمان تجارت جهانی دانست.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :