تعرفه 25 درصدی صادرات سنگ آهن موثر نباشد، افزایش می‌یابد

   Admin        ﺳﻪشنبه, 23 مهر 1398       اخبار تخصصی فولاد
تعرفه 25 درصدی صادرات سنگ آهن موثر نباشد، افزایش می‌یابد

 

⬅️ تعرفه 25 درصدی صادرات سنگ آهن موثر نباشد، افزایش می‌یابد

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: تعرفه 25 درصدی صادرات سنگ آهن در دوره سه ماهه بازنگری خواهد شد و در صورت عدم موثر بودن افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان و به نقل از روابط عمومی ذوب‌آهن، حسین مدرس خیابانی در بازدید از غرفه ذوب‌آهن اصفهان در نمایشگاه فولاد چابهار بر ضرورت ممنوعیت واردات ریل تاکید کرد و اظهار داشت: نباید کارگران ما به دلیل صادرات مواد خام معدنی بیکار شوند.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی افزود: تعرفه 25 درصدی صادرات سنگ آهن در دوره سه ماهه بازنگری خواهد شد و در صورت عدم موثر بودن افزایش خواهد یافت.
وی در آئین افتتاحیه نخستین نمایشگاه و همایش فولاد چابهار نیز گفت: کشور ما برای افق 1404 ایجاد 55 میلیون تن فولاد را هدف‌گذاری کرده است؛ این در حالی است که بزرگترین شرکت‌های فولادی کشور از جمله فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان به دلیل خام فروشی و صادرات سنگ آهن با کمبود سنگ آهن و مواد اولیه مواجه هستند.
مدرس خیابانی تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری باید با خام فروشی مواد معدنی مقابله شود و در واقع باید با ایجاد زمینه‌های رونق تولید، مواد خام را در کارخانجات داخلی کشور به موادی با ارزش افزوده بالاتر تبدیل کنیم و سپس با صادرات شمش و سایر محصولات فولادی سودآوری و رونق اقتصادی بیشتری برای کشورمان به بار آوریم.
https://www.farsnews.com/amp/13980722000336